Овладей себе си
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ ВНУШЕНИЕ И САМОВНУШЕНИЕ

Go down

ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ ВНУШЕНИЕ И САМОВНУШЕНИЕ Empty ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ ВНУШЕНИЕ И САМОВНУШЕНИЕ

Писане  mari-shuan Вто Ное 10, 2009 3:37 am

ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ ВНУШЕНИЕ (САМОВНУШЕНИЕ) И КОМАНДА "АЗ СЪМ ЗДРАВ".
https://2img.net/r/ihimizer/i/363569677a15b5b.jpg/
Ако позволяваме на ума си да подхранва мрачни мисли и отчаяние, то тялото незабавно се отзовава - боледува. Прочели сме или сме чули, че нещо е вредно. Веднага отчитаме вътрешно: "Значи аз греша?" Не е ли по-добре да се впрегнем на работа за насочване ума към бодрост, сила, смелост и здраве?

Страхът е една от главните причини за заболяванията. Той действа като отрова на тялото, последиците от които се проявяват по различни начини. Съумеем ли да го премахнем, отстраняваме причината за разстройствата и признаците им постепенно изчезват.

Ако здравето ни е нарушено, значи сме пренебрегнали природните закони и без да е необходимо да сме лечители, можем да направим твърде много за себе си, да станем здрави и силни. Болестта се дължи на неправилно хранене и отделяне на отпадъци в организма.

Да вземем следни пример: Страдаме от лошо храносмилане, имаме не здрав апетит, хроничен запек. При жените неправилна менструация. Когато краката и ръцете са вели, това е признак на лошо кръвоснабдяване. Слухът и зрението ни са засегнати, имаме шум в ушите, неясно виждаме без очила, имаме лош дъх в устата и сме склонни към грипове. Станали сме по-раздразнителни, нервни, всичко ни дразни. Кожата ни е повяхнала и бледа, устните напукани, ноктите се чупят. Следствие всички тези оплаквания, нашето самочувствие е на ниско ниво. Ето защо е необходимо да се лекуваме чрез самовнушение. Това ще стане, като отправим мисълта си към нашето вътрешно Аз, което може да осъществи внушение на онази част на ума, която контролира вътрешните органи и управлява цялото тяло. Това трябва да правим авторитетно и смело, без да влагаме двусмислие и съмнение. След като утвърдим този метод на концентриране на ума, трябва да се научим да мислим правилно и за добро. Да виждаме себе си в "Окото на собствения си ум" така, както искаме да сме. После мислим, че сме това, което искаме да сме, като че ли вече сме този "Нов и силен човек". Говорим на себе си и нареждаме на инстинктивния си ум това, което желаем да върши за нас. Настояваме да изгради нови клетки, и тъкани на тялото, да изхвърли старите и износени материали. Той ще се подчини и ще заработи като наш разумен и добър помощник. В това няма нищо странно, защото Аз нарежда на инстинктивния ум да изпълни правилно и добре задълженията си. И като живеем правилно и природосъобразно, ние даваме на този ум материал, с който той да работи и създаваме условия за желаните резултати.

Говорейки на инстинктивния си ум като на жив човек, казваме точно и ясно какво се иска от него, без колебание, настойчиво и ясно. Ето така: "Слушай инстинктивен ум! Искам да се захванеш за работа и да поставиш всичко наред! Дотегнаха ми всички тия болки и болести. Решил съм да се освободя завинаги от тях. Поглъщам здрава, чиста храна и стомахът ми е достатъчно силен, за да я смели. Настоявам де се погрижиш за нормалното й смилане! Пия достатъчно вода, за да има за нуждите на тялото ми и искам да се погрижиш за редовното смилане на отпадъците и за тяхното отстраняване! Веднага се залавяй енергично за работа! Казваме си: "Аз съм здрав, силен. Здравето ми укрепва всеки ден с вяра, енергия - системно и радостно.

Споменахме за природосъобразен начин на живот. Неговата най-съществена страна е духовното съвършенство. Можем да го постигнем чрез създаване на необходимите качества, спазване на някой изисквания и прилагане на съответни методи и практики.

Подсъзнанието обхваща и най-малките неосъзнати автоматични действия, безусловните рефлекси - автоматично управление на всички вътрешни органи. Чрез вегетативната нервна система, те управляват функциите на всички вътрешни органи, цялата неосъзната дейност на човешкото тяло. Подсъзнанието командва всяка клетка, орган, система на организма, асимилацията, дисимилацията, кръвообръщението, растежа, отделните процеси, дишането.

Съзнанието е субективно отражение на обективната действителност. То обхваща интелектуалната дейност, включва сетивното и абстрактно познание, емоционалната сфера, творческите идеи, вдъхновението, изобретателската мисъл и открития, свръхразвитите сетива на екстрасенсите.

Съзнателната команда " Аз съм здрав", повторена многократно в подсъзнанието като управляем метод, може да действа нормализиращо, оздравяващо на всички заболели органи и нарушените им функции. Всяко заболяване е следствие нарушената дейност на клетките, тъканите и органите от външни фактори, на тяхното неправилно управляване от подсъзнанието и нарушена ръководна роля на съзнанието.

Следователно, всяко клетъчно смущение и заболяване може да се лекува чрез правилна или съзнателна дейност, която да направлява подсъзнанието по такъв начин, че то да внесе ред и хармония в клетъчната функция. Това подпомага същественото лекуване на всяка болест с изключение на тези, нуждаещи се от хирургична намеса. А напоследък се говори за "Операция без скалпел". Тя отдавна се практикува от филипинските лечители. Операцията може да се избегне, ако навреме се открие причината и се лекува. От значение е профилактичните прегледи, направени по радиестезичен метод - Биол
mari-shuan
mari-shuan

Брой мнения : 86
Join date : 30.07.2009
Местожителство : ПЛОВДИВ

http://www.mari-shuan.hit.bg

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите